Testament Jaroszewicza

Indeks towarów 00000
44.00zł
Dostępny
1
Szczegóły produktu

„Testament Jaroszewicza” to odważna, poruszająca bardzo trudny i niewyjaśniony do dziś temat książka. Autorzy dołożyli wszelkich starań, by poruszyć w niej każdą -dotyczącą scenariusza anińskiej zbrodni- kwestię i dogłębnie ją przeanalizować.

Obcowanie z tytułem, takim jak „Testament Jaroszewicza” jest niecodzienne, a zarazem wyjątkowe.

Dzieło to jest złożone, przejmujące i co ważne- temat tekstu |Kulisy największej zbrodni III RP| został w niej kompletnie wyczerpany. Lektura „Testamentu Jaroszewicza” daje odpowiedzi i wyjaśnia sens morderstwa Jaroszewiczów. Co było przyczyną? Jaki był motyw? Jakie błędy popełniły służby przy rozwiązywaniu tej zagadkowej tragedii? Kim były matrioszki? Co kryły tajne archiwa Gestapo odwiedzone przez Piotra Jaroszewicza? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w genialnym dziele Romana Mańki, Bartosza Mazurowskiego oraz Łukasza Ziai.


„Mimo że lektura „Testament Jaroszewicza” wymaga skupienia, warto wytrwać do ostatniego rozdziału zawierającego najbardziej prawdopodobną według Mańki wizję tragedii w Aninie. Po zakończeniu czytania aż ma się ochotę pogratulować autorom utrzymania napięcia i mistrzowskiej końcówki, godnej scenarzystów filmowych thrillerów. Wszyscy pasjonaci rodzimej polityki i historii najnowszej powinni przeczytać tę książkę!”


Kordian Kuczma — doktor nauk politycznych, pracę doktorską obronił na Polskiej Akademii Nauk. Znawca historii oraz polityki. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, wojskowości, służb specjalnych oraz byłych republik radzieckich. Dziennikarz i publicysta „Gazety Finansowej”, „Skarpy Warszawskiej”, „Pocisku” i „Konceptu”. Licencjonowany przewodnik wycieczek po Trójmieście. Z zamiłowania varsavianista. Całość recenzji dostępna tutaj.


Zapisz ten produkt na później